Artykuły

Oddajcie nasze dziewczynki!

Porwane uczennice wrócą do domu?

Numer 22/ 2014
14 kwietnia 276 nigeryjskich nastolatek zostało porwanych przez islamistów z Boko Haram. 14 kwietnia 276 nigeryjskich nastolatek zostało porwanych przez islamistów z Boko Haram. AN
Czy dramat ponad 200 porwanych przez islamistów nigeryjskich nastolatek dobiega końca? Wreszcie pojawiła się szansa, że wrócą żywe do domu.
Kilkaset uczennic szkoły dla dziewcząt w Chibok jest w rękach fanatycznych islamistów.AN Kilkaset uczennic szkoły dla dziewcząt w Chibok jest w rękach fanatycznych islamistów.

Wiadomość gruchnęła kilka dni temu: nigeryjskie władze zawarły rozejm z islamistami z Boko Haram. W ramach porozumienia ponad 200 porwanych w kwietniu dziewczynek odzyska wolność. W chwili gdy czytacie ten numer FORUM, nastolatki być może są już w domu. Być może, bo mimo zawieszenia broni, na początku tygodnia walki znów wybuchły... Gdzie dokładnie przetrzymywane są dziewczynki, nikt nie wie. Prawdopodobnie gdzieś na terenie proklamowanego przez Boko Haram Państwa Islamskiego, czyli na północnym wschodzie Nigerii, na terenach od miesięcy kontrolowanych przez dżihadystów.

24.10.2014 Numer 22/ 2014
Reklama