Artykuły

Polowanie na „Proroka”

Tajemniczy watażka

Numer 23/ 2014
Już po nim! – mówią ścigający go ugandyjscy żołnierze. Powtarzają to od wielu lat. Już po nim! – mówią ścigający go ugandyjscy żołnierze. Powtarzają to od wielu lat. AFP / EAST NEWS
Przywódca Armii Bożego Oporu od ponad ćwierćwiecza terroryzuje środkową Afrykę. Oddziały Josepha Kony’ego topnieją jednak w oczach, a on sam jest coraz bardziej zaszczuty. Czy w końcu uda się wytropić bestię w dżungli?
Chętnie korzysta z „usług” swoich kobiet. Ma z nimi liczne potomstwo.Reuters/Forum Chętnie korzysta z „usług” swoich kobiet. Ma z nimi liczne potomstwo.

Minęło południe i na ulicach Kampali żar leje się z nieba. W siedzibie sztabu generalnego ugandyjskiej armii przyszedł czas na sjestę. Jakiś wysoki rangą oficer wyciągnął się leniwie przed telewizorem, by śledzić kolejny odcinek ulubionego serialu. Inny uciął sobie drzemkę, kryjąc klejące się powieki za wielkimi ciemnymi okularami. Trzy sekretarki pochylone nad wymiętą poranną gazetą przeglądają artykuły poświęcone urodzie. Tylko podpułkownik Paddy Anakunda trwa dzielnie na posterunku i cierpliwie odbiera kolejne połączenia na służbowej komórce.

07.11.2014 Numer 23/ 2014
Reklama