Artykuły

Zgoda buduje

Dam wam miasto

Numer 23/ 2014
Palestyńska flaga kłuje w oczy mieszkańców sąsiedniego żydowskiego osiedla. Palestyńska flaga kłuje w oczy mieszkańców sąsiedniego żydowskiego osiedla. MCT
Na wzgórzu Rawabi, na Zachodnim Brzegu Jordanu, palestyńscy osadnicy rzucają wyzwanie żydowskim kolonistom. Stawiają miasto przyszłości. Pieniędzy, energii i nadziei nie skąpi im milioner Baszar Masri.
Baszar Masri: „Lepiej wydać miliard dolarów na pokój niż na rakiety”.MCT Baszar Masri: „Lepiej wydać miliard dolarów na pokój niż na rakiety”.

Pierwsze budowle zostaną ukończone na początku przyszłego roku, a potem trzeba będzie wznieść wiele kolejnych gmachów, ale już teraz można się przekonać, jak ambitny jest to projekt. W swoim biurze Baszar Masri niestrudzenie podejmuje kolejnych przybyszów, pokazując im ogromne makiety i film w 3D demonstrujący przyszłe uroki tego miejsca. Chętnych do oglądania nie brakuje. Dyplomaci, biznesmeni, politycy i delegacje z całego świata pchają się drzwiami i oknami, aby ujrzeć nowe oblicze Ziemi Obiecanej.

07.11.2014 Numer 23/ 2014
Reklama