Artykuły

Sztuka przetrwania

Quincy Jones. Muzyka ze znakiem Q

Numer 26.2014
„Mam 81 lat i czuję się świetnie. Wypadły mi wszystkie włosy, ale nie można mieć wszystkiego, prawda?” „Mam 81 lat i czuję się świetnie. Wypadły mi wszystkie włosy, ale nie można mieć wszystkiego, prawda?” AP / EAST NEWS
Czy pucybut może zostać milionerem? Owszem, ale tylko pod warunkiem, że pochodzi z Chicago, nazywa się Quincy Jones i popracuje trochę jako włamywacz.
Pierwszy zespół: „Lionel Hampton płacił mi 17 dolarów za występ”.Redferns/Getty Images Pierwszy zespół: „Lionel Hampton płacił mi 17 dolarów za występ”.

Jest pan wciąż niezwykle zajęty. Wspiera pan młodych muzyków, prowadzi firmy muzyczne, produkuje filmy i daje koncerty. A mógłby pan już dawno spędzać czas na najpiękniejszych polach golfowych świata. Co pana pcha wciąż do działania?
Quincy Jones: No cóż, mam 81 lat i czuję się świetnie. Cieszę się ze swojego wieku z prostego powodu: ciężko pracuję, ale dogadzam sobie jeszcze intensywniej. Teraz odpowiem panu na kilka pytań, a potem bardzo smacznie zjem, wypiję świetne wino i spotkam się z piękną kobietą.

19.12.2014 Numer 26.2014
Reklama