Artykuły

Półtora miliona za Denara

Mafioso w wersji lux

Numer 04.2015
Idolem Sycylijczyka był komiksowy bohater DIABOLIK, wymyślony w 1962 r. przez siostry Angelę i Lucianę Gissani. Co miesiąc ukazywał się zeszyt
z jego przygodami. Idolem Sycylijczyka był komiksowy bohater DIABOLIK, wymyślony w 1962 r. przez siostry Angelę i Lucianę Gissani. Co miesiąc ukazywał się zeszyt z jego przygodami. Demotix / Corbis
Gdzie się ukrył Matteo Messina Denaro, jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców? W oborze, jak były boss sycylijskiej mafii Bernardo Provenzano? A może zbudował sobie willę z bunkrem pod podłogą?
Matteo Messina Denaro. Z lewej zdjęcie sprzed 20 lat. Z prawej portret roboczy pokazujący, jak Denaro może wyglądać obecnie, w wieku 52 lat.EPA/PAP Matteo Messina Denaro. Z lewej zdjęcie sprzed 20 lat. Z prawej portret roboczy pokazujący, jak Denaro może wyglądać obecnie, w wieku 52 lat.

Matteo Denaro kocha kobiety, luksus oraz piękne samochody. Różni się od innych sze-fów cosa nostry, którzy gotowi byli ponosić wielkie wyrzeczenia, byle zachować kontrolę i móc kierować organizacją – twierdzi Teresa Principato, prokurator z Palermo, która koordynuje działania wymiaru sprawiedliwości w celu schwytania wroga publicz-nego numer jeden. Słuszność jej słów zdają się potwierdzać ostatnie zdjęcia mafiosa znane policji. Na fotografiach sprzed 20 lat wygląda dość tandetnie w przydymionych okula-rach ray-ban i obcisłych garniturach od Versacego.

20.02.2015 Numer 04.2015
Reklama