Artykuły

Łatwiej strzelić niż zapomnieć

Egzekucje w Indonezji

Numer 06.2015
Brygada mobilna ma walczyć z terroryzmem. Od czasu do czasu dostaje też inne dyskretne zadania... Brygada mobilna ma walczyć z terroryzmem. Od czasu do czasu dostaje też inne dyskretne zadania... AP / EAST NEWS
Władze Indonezji postanowiły nagle opróżnić więzienia ze wszystkich skazańców oczekujących na wykonanie wyroku śmierci. Plutony egzekucyjne nie radzą sobie z natłokiem pracy.
Australijczycy Andrew Chan i Myuran Sukumaran usłyszeli wyrok śmierci za handel heroiną. Egzekucja ma się odbyć w kwietniu.Getty Images Australijczycy Andrew Chan i Myuran Sukumaran usłyszeli wyrok śmierci za handel heroiną. Egzekucja ma się odbyć w kwietniu.

Indonezja wysyła 11 skazanych przemytników, w tym dwóch Australijczyków, Brazylijczyka i Nigeryjczyka, na wyspę Nusa Kambangan, gdzie wykonuje się wyroki śmierci. Przygotowania do egzekucji wzbudzają ogromne międzynarodowe kontrowersje. Brazylijczyk jest chory psychicznie, spędza całe dnie w samotnej celi, rozmawiając z nieistniejącą osobą. Australijski rząd domaga się złagodzenia kary dla swoich obywateli. Indonezja odpowiada, że jeśli Australijczycy się nie uspokoją, to wypuszczą na nich „tsunami” w postaci 10 tys.

20.03.2015 Numer 06.2015
Reklama