Artykuły

Nie ręczę za siebie!

W co gra Kim Dzong Un?

Numer 04.2016
Świętowanie próby rzekomej bomby wodorowej przeprowadzonej 8 stycznia, w urodziny Kim Dzong Una. Świętowanie próby rzekomej bomby wodorowej przeprowadzonej 8 stycznia, w urodziny Kim Dzong Una. MAXPPP / Forum
Kim Dzong Un jest nieprzewidywalny, mściwy i uwielbia prowokować. Północnokoreański despota doskonale wie, że przetrwanie jego reżimu zależy od tego, czy uda mu się skutecznie zastraszyć swój naród i resztę świata.
7 lutego Korea Północna wystrzeliła rakietę dalekiego zasięgu w celu wyniesienia na orbitę satelity. Uważa się, że był to test broni balistycznej.MAXPPP/Forum 7 lutego Korea Północna wystrzeliła rakietę dalekiego zasięgu w celu wyniesienia na orbitę satelity. Uważa się, że był to test broni balistycznej.

Nie chciałbym być w skórze północnokoreańskich wojskowych, kiedy Kim Dzong Un dowie się, że zamiast bomby wodorowej zdetonowali po prostu silniejszą bombę atomową – mówi francuski oficer wywiadu. Zdaniem specjalisty, podobnie jak jego kolegów z USA i Korei Południowej, północnokoreańska próba jądrowa przeprowadzona 6 stycznia była wielką fałszywką. Sejsmografy zarejestrowały wstrząsy sejsmiczne o sile 5,1 stopnia w skali Richtera, co pozwala przypuszczać, że w ośrodku Punggye-ri zdetonowano ładunek atomowy o mocy siedmiu kiloton.

19.02.2016 Numer 04.2016
Reklama