Artykuły

Nasz kraj z kraja

Narodowa polityka polskiego rządu

Numer 06.2016
Halo, Parlament UE? Tu Polskie Ministerstwo Sprawiedliwości. Przyślijcie nam natychmiast adresy wszystkich akredytowanych dziennikarzy! Halo, Parlament UE? Tu Polskie Ministerstwo Sprawiedliwości. Przyślijcie nam natychmiast adresy wszystkich akredytowanych dziennikarzy! caglecartoons.com
Sto dni rządu Beaty Szydło pokazało, że PiS ma swoją wizję przyszłości kraju i idzie do ataku na wszystkich kierunkach polityki wewnętrznej i zagranicznej.
Ariadna Rokossowska (ur. w 1980 r.), dziennikarka rosyjska, specjalizuje się w tematyce polskiej.Tass Ariadna Rokossowska (ur. w 1980 r.), dziennikarka rosyjska, specjalizuje się w tematyce polskiej.

W kraju, który jeszcze do niedawna uchodził w UE za najbardziej proeuropejski, do władzy doszli politycy, którzy głoszą, że Polska ma własne, odrębne interesy, a państwo powinno być narodowe. Jeden z założycieli niegdyś opozycyjnej, a dziś prorządowej gazety „wSieci” Michał Karnowski na pytanie, na co głosowali wyborcy Prawa i Sprawiedliwości, odpowiada: Po pierwsze, Polska w Europie, ale w roli silnego państwa narodowego. Kategoria narodowej wspólnoty jest kluczowa dla PiS w różnych dziedzinach: w edukacji, historii, gospodarce, polityce europejskiej.

18.03.2016 Numer 06.2016
Reklama