Artykuły

Pralnia z Panamy

Utracony raj podatkowy

Numer 08.2016
Dziś w Panamie zarejestrowanych jest ponad 350 tys. firm i spółek międzynarodowych, więcej jest ich tylko w Hongkongu i na brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Dziś w Panamie zarejestrowanych jest ponad 350 tys. firm i spółek międzynarodowych, więcej jest ich tylko w Hongkongu i na brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Cagle Cartoons
Wyciek „panamskich kwitów” zelektryzował światowe media i prędko nie zejdzie z czołówek gazet i telewizyjnych dzienników.
Dotychczas Panama słabo się angażowała w walkę z pralniami pieniędzy i oszustwami podatkowymi.caglecartoons.com Dotychczas Panama słabo się angażowała w walkę z pralniami pieniędzy i oszustwami podatkowymi.

Powszechne oburzenie przypomina nieco sprawę dopingu w sporcie. Trudno zignorować doniesienie, że rywal, który zawsze z nami wygrywa, robi to, bezczelnie faszerując się środkami farmakologicznymi. Niby wszyscy o tym wiedzą, ale dopóki ktoś kogoś nie złapie za rękę, trudno roztrząsać to publicznie. I tu podobieństwa z aferą panamską się kończą, bo o tym, że Panama była jedną wielką pralnią brudnych pieniędzy, bezpieczną przystanią dla podejrzanych fortun i magnesem przyciągającym wszystkich tych, którzy chcieli wykiwać fiskusa, wiadomo nie od dziś.

15.04.2016 Numer 08.2016
Reklama