Artykuły

Świat się zatrząsł

Tragedia w Italii

Numer 18.2016
Poranek po apokalipsie: widok na zniszczone budynki w Pescara del Tronto w środkowych Włoszech, gdzie w nocy doszło do trzęsienia ziemi o sile 6,2 stopni w skali Richtera. Poranek po apokalipsie: widok na zniszczone budynki w Pescara del Tronto w środkowych Włoszech, gdzie w nocy doszło do trzęsienia ziemi o sile 6,2 stopni w skali Richtera. AP / EAST NEWS
Straszliwy kataklizm, który nawiedził środkowe Włochy, zabrał życie 300 mieszkańców, tysiące pozostawiając bez dachu nad głową. Ludzie są przerażeni, bo tragedia w każdej chwili może się powtórzyć.
Epicentrum znajdowało się w pobliżu Accumoli (na zdjęciu), na bardzo małej głębokości (ok. 4 km). Największe zniszczenia dotknęły miasto Amatrice.AFP/EAST NEWS Epicentrum znajdowało się w pobliżu Accumoli (na zdjęciu), na bardzo małej głębokości (ok. 4 km). Największe zniszczenia dotknęły miasto Amatrice.

W środku nocy usłyszeliśmy przeraźliwy hałas. Wyskoczyliśmy z łóżek, ale panowały kompletne ciemności – opisuje początek lokalnej apokalipsy Franceska, jedna z mieszkanek miasteczka Amatrice w środkowych Włoszech, niemalże całkowicie zniszczonego w zeszłotygodniowym trzęsieniu ziemi. – Było ciemno, bo od razu wysiadł prąd. Złapaliśmy naszą córeczkę i rzuciliśmy się na ulicę. Wiedzieliśmy, że pozostać w domu, to skazać się na śmierć w grobowcu – opowiada 30-letnia kelnerka.

02.09.2016 Numer 18.2016
Reklama