Artykuły

Miasto błękitnych kafelków

Dama znad Tagu

Numer 18.2016
Katedra z XII w., najstarszy kościół w mieście. Katedra z XII w., najstarszy kościół w mieście. AFP / EAST NEWS
Jesień to rewelacyjna pora na weekendowy wypad do Lizbony. Wciąż jest ciepło i pięknie, ale wąskich uliczek nie okupuje już tłum wakacyjnych turystów.
Elevador de Santa Justa łączy w pionie dwie dzielnice. Wbrew turystycznej legendzie ani neogotycka winda, ani jej projektant nie mają nic wspólnego z inżynierem Eifflem...Photononstop/EAST NEWS Elevador de Santa Justa łączy w pionie dwie dzielnice. Wbrew turystycznej legendzie ani neogotycka winda, ani jej projektant nie mają nic wspólnego z inżynierem Eifflem...

W portugalskiej stolicy można spokojnie spędzić przynajmniej tydzień i nie nudzić się ani chwili. Co więcej, fani Lizbony, zaczarowani klimatem tego miejsca, wyśmieją pomysł, że można je poznać w weekend. A gdy dodać do tego jeszcze kilka absolutnie niezbędnych wycieczek po okolicach miasta, efekt może być tylko jeden: coraz to nowi wyznawcy najdalszej stolicy Europy powracają tam wiele razy – i wciąż nie mają dosyć. My jednak podejmiemy się karkołomnego zadania –  zaproponujemy czytelnikom „Lizbonę na dwa dni”, z góry zastrzegając, że nie jest to przewodnik po najważniejszych zabytkach, a jedynie subiektywna propozycja pierwszego spotkania z niesamowitą damą, jaką jest portugalska stolica.

02.09.2016 Numer 18.2016
Reklama