Artykuły

Goło i wesoło

Ambasadorki toplessu

Numer 19.2016
Pionierki gatunku, zespół The Ladybirds. W 1966 r. San Francisco ogarnęła moda na odsłanianie piersi: były topless barmanki, kelnerki, pracowniczki myjni samochodowych i w końcu – piosenkarki. Pionierki gatunku, zespół The Ladybirds. W 1966 r. San Francisco ogarnęła moda na odsłanianie piersi: były topless barmanki, kelnerki, pracowniczki myjni samochodowych i w końcu – piosenkarki. Michael Ochs Archives / Getty Images
Choć granie i śpiewanie nie przeszkadzało im w występach, to nie muzyka stanowiła sól ich istnienia. Nie o brzmienie tu chodziło, tylko o prezencję i jędrność.
The Sweet Hearts – kwartet duńsko-jamajski koncertował od Kopenhagi przez Los Angeles po Japonię w latach 1968–1971. Największą sensację wzbudził w konserwatywnej Bawarii.REX/EAST NEWS The Sweet Hearts – kwartet duńsko-jamajski koncertował od Kopenhagi przez Los Angeles po Japonię w latach 1968–1971. Największą sensację wzbudził w konserwatywnej Bawarii.

Kilka młodych dziewczyn, włosy utapirowane w wysokie koki, wpadające w ucho przeboje skierowane do nastoletniej widowni, trochę szumu w mediach – to recepta, według której w latach 60. jak grzyby po deszczu powstawały na Zachodzie girlsbandy. Pojawiały się i znikały. Do zdecydowanie starszej widowni skierowana była specyficzna odmiana girlsbandów – zespoły kobiet grających i śpiewających z odsłoniętymi piersiami.

Cóż prostszego i bardziej banalnego, by zwrócić uwagę?

16.09.2016 Numer 19.2016
Reklama