Artykuły

Stary, zły i brzydki

Silvio Berlusconi: gorzki smak starości

Numer 21.2016
Władza jest jedyną prawdziwą miłością Berlusconiego. Władza jest jedyną prawdziwą miłością Berlusconiego. caglecartoons.com
Bajeczna fortuna, operacje plastyczne i bunga bunga z młodymi kobietami nie pozwoliły cofnąć czasu. W wieku 80 lat Silvio Berlusconi żegna się ze światem polityki z gorzkim poczuciem porażki.
Osobisty lekarz Berlusconiego przekonywał kiedyś, że jego podopieczny jest „technicznie nieśmiertelny”.caglecartoons.com Osobisty lekarz Berlusconiego przekonywał kiedyś, że jego podopieczny jest „technicznie nieśmiertelny”.

Gdy w listopadzie 2013 r. były premier został wykluczony ze składu senatu i pozbawiony prawa startu w wyborach na sześć lat, we Włoszech skończyła się pewna epoka. – To dzień żałoby dla demokracji – skwitował decyzję parlamentu sam zainteresowany. Jednak wielu rodaków odetchnęło z ulgą. Oto wreszcie komuś udało się poskromić „Kajmana” – butnego miliardera, aferzystę i skandalistę, który przez dwie dekady trząsł włoską sceną polityczną w poczuciu zupełnej bezkarności.

14.10.2016 Numer 21.2016
Reklama