Artykuły

Ostatnie fado w Lizbonie

Lizbona oblegana przez turystów

Numer 05.2017
Lizbona, licząca pół miliona mieszkańców, to w gruncie rzeczy skupisko dawnych miasteczek i wsi, które zachowały prowincjonalną atmosferę. Do czasu. Lizbona, licząca pół miliona mieszkańców, to w gruncie rzeczy skupisko dawnych miasteczek i wsi, które zachowały prowincjonalną atmosferę. Do czasu. AP / EAST NEWS
Portugalska stolica stała się jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych wypadów. Czy tłumy zwiedzających nie zadepczą jej ducha?
Alfama, najstarsza dzielnica stolicy. Jak nie zadepczą to rozjadą.AP/EAST NEWS Alfama, najstarsza dzielnica stolicy. Jak nie zadepczą to rozjadą.

Widziałeś? Monica Bellucci kupiła sobie mieszkanie tuż za rogiem – mówi młoda kobieta, podnosząc wzrok znad gazety. Ani jej partner popijający kawę z brandy, ani żaden z pracowników restauracji Fonte das Bicas, którą odwiedził reporter magazynu „Society”, do tej pory nie spotkali na ulicy włoskiej gwiazdy filmowej. Mimo to informacja o jej przeprowadzce do Lizbony nikogo specjalnie nie dziwi. – Alfama jest teraz w modzie – mówi ze wzruszeniem ramion Antonio, szef nastrojowej knajpki.

03.03.2017 Numer 05.2017
Reklama