Artykuły

Nowe Amazonki

Dziewczyny z izraelskiej armii

Numer 11.2017
Badania potwierdziły: panie strzelają celniej od panów. Przynajmniej w armii izraelskiej. Badania potwierdziły: panie strzelają celniej od panów. Przynajmniej w armii izraelskiej. AFP / EAST NEWS
Wrogowie się boją, a rekruci ustawiają w kolejce. Nie ma tu fali, a patriotyzm nie jest pustym słowem. Oto Cahal – Siły Obronne Izraela – gdzie na pierwszej linii służy coraz więcej kobiet.
Co żołnierz płci męskiej ma zrobić, wchodząc do obozu kobiet? Zapowiedzieć się regulaminowym okrzykiem.Laif/Forum Co żołnierz płci męskiej ma zrobić, wchodząc do obozu kobiet? Zapowiedzieć się regulaminowym okrzykiem.

Do Izraela przyjechałam, gdy miałam 15 lat. Bez rodziców. Skorzystałam z programu Naale, sponsorowanego przez izraelskie władze. To dawało mi prawo do przyjazdu. Do ukończenia 18 lat miałam zdecydować, czy chcę tu zostać, otrzymać obywatelstwo i odbyć służbę w wojsku. Moim jedynym krewnym w Izraelu był stryj. Jak mógł, odwodził mnie od służby w armii, opowiadał straszne rzeczy. Ale potem, gdy już służyłam w jednostkach bojowych, był ze mnie dumny. Bardzo chciałam służyć, robiąc coś ważnego, a nie siedząc przed komputerem.

26.05.2017 Numer 11.2017
Reklama