Artykuły

Upadek domu Pastorów

Wojciech Janowski – konsul niezbyt honorowy

Numer 12.2017
Wojciech Janowski (ur. w 1949 r.), polski przedsiębiorca. W latach 2007–2014 był konsulem honorowym RP w Monako. Wojciech Janowski (ur. w 1949 r.), polski przedsiębiorca. W latach 2007–2014 był konsulem honorowym RP w Monako. ABACA / EAST NEWS
Wojciech Janowski od trzech lat czeka na proces we Francji, oskarżony o zlecenie zabójstwa teściowej. Lokalna prasa opisuje byłego konsula honorowego RP w Monako nie tylko jako zbrodniarza, lecz też oszusta i wydrwigrosza.
Konkubina konsula Sylvia Ratkowski (z lewej) co miesiąc dostawała od matki, miliarderki Helene Pastor, czek na pół miliona euro. W głowie Polaka mógł się zrodzić szatański plan.BestImage/BEW Konkubina konsula Sylvia Ratkowski (z lewej) co miesiąc dostawała od matki, miliarderki Helene Pastor, czek na pół miliona euro. W głowie Polaka mógł się zrodzić szatański plan.

W poniedziałkowy wieczór, 5 maja 2014 roku, w luksusowym hotelu Hermitage w Monako panowała iście szampańska atmosfera. Około 250 osób bawiło się na imprezie z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Polski konsul honorowy w Monako Wojciech Janowski i jego partnerka Sylvia Ratkowski jak co roku wydali huczne przyjęcie dla śmietanki towarzyskiej księstwa, wpływowych biznesmenów i dyplomatów. Atmosfera radosnego świętowania szybko poszła w niepamięć. Nazajutrz, gdy część gości dopiero dochodziła do siebie po nocnych hulankach, księstwem wstrząsnęła dramatyczna wiadomość o zamachu na jego najbogatszą mieszkankę.

09.06.2017 Numer 12.2017
Reklama