Artykuły

Władca z zaplecza

Jarosław Kaczyński jest szeregowym posłem czy prezesem Polski?

Numer 16.2017
W planach Kaczyńskiego na odbudowę Polski reforma sądownictwa jest tylko jednym z wielu kroków. W planach Kaczyńskiego na odbudowę Polski reforma sądownictwa jest tylko jednym z wielu kroków. Jacek Domiński / Reporter
Jarosław Kaczyński, silny człowiek stojący za narodowo-konserwatywnym rządem w Warszawie, chce całej władzy w kraju, także nad sądami. Czy potem wyprowadzi rodaków z UE?
Rząd PiS oddala Polskę konsekwentnie od europejskich wartości.caglecartoons.com Rząd PiS oddala Polskę konsekwentnie od europejskich wartości.

Centralny ośrodek polskiej władzy nie znajduje się w parlamencie w Warszawie ani w pałacu prezydenckim, lecz w osobliwym, pozbawionym okien budynku, przypominającym z zewnątrz wielopoziomowy parking. Każdego ranka służbowa limuzyna przywozi tu Jarosława Kaczyńskiego, bo poza restauracją sushi, punktem ksero oraz agencją ubezpieczeniową mieści się tu także centrala rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość. Prezes wchodzi osobnym wejściem. Sztab młodych współpracowników zaopatruje go rano w książki, gazety oraz raporty, prezes czyta wyłącznie po polsku.

04.08.2017 Numer 16.2017
Reklama