Artykuły

Listonosz strzela dwa razy

Miasto broni: tu każdy może być uzbrojony

Numer 18.2017
Bill Long głosował przeciw obowiązkowi posiadania broni. Ale i on trzyma w domu magnum. Bill Long głosował przeciw obowiązkowi posiadania broni. Ale i on trzyma w domu magnum. Morgan Sphies/News21 / •
Miasteczko Nucla w stanie Kolorado. Tu ludzie nigdy nie dzwonią po policję, bo każdy ma w domu broń. Musi mieć.
Kanał wykopany przez utopijnych socjalistów w 1896 roku. Potem pojawili się tu konserwatyści – i się zaczęło.Morgan Spiehs/News21/• Kanał wykopany przez utopijnych socjalistów w 1896 roku. Potem pojawili się tu konserwatyści – i się zaczęło.

Trafili na nagłówki w całych Stanach Zjednoczonych, gdy rada miasta zarządziła, że każdy właściciel domu musi posiadać broń. Mieszkańcy zareagowali na ogół z aprobatą, ale – choć uzbrojeni – i tak się boją, że nie uchronią się przed złymi liberałami z wielkich metropolii. We wrześniu, w następstwie pozwu złożonego przez organizację ekologiczną, elektrownia węglowa (główny miejscowy pracodawca) ogłosiła, że zamknie się w 2022 roku. Zlikwidowana ma też zostać pobliska kopalnia. W sumie zagrożonych jest 80 miejsc pracy – ogromna liczba w miasteczku, w którym według spisu z 2010 roku mieszkało tylko 711 osób.

01.09.2017 Numer 18.2017
Reklama