Artykuły

Najgorsi Szpiedzy Ameryki

Wpadka hakerów na usługach USA

Numer 25.2017
W agencjach wywiadu zapanowała atmosfera niezdrowej nieufności. W agencjach wywiadu zapanowała atmosfera niezdrowej nieufności. AP / EAST NEWS
Pilnie strzeżone sekrety hakerów na usługach rządu USA wyciekły w internecie. Skutki są katastrofalne, a winnych nie znaleziono.
Amerykanie są przekonani, że za skandalem stoi Rosja. W odpowiedzi na te oskarżenia firma informatyczna Kaspersky Lab (na zdjęciu – centrala w Moskwie) demaskuje techniki hakerów z NSA.Tass/Forum Amerykanie są przekonani, że za skandalem stoi Rosja. W odpowiedzi na te oskarżenia firma informatyczna Kaspersky Lab (na zdjęciu – centrala w Moskwie) demaskuje techniki hakerów z NSA.

Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), największa i najbardziej skryta instytucja wywiadowcza Ameryki, została głęboko zinfiltrowana i ośmieszona. Od sierpnia 2016 roku tajemnicza grupa określająca się jako Shadow Brokers regularnie ujawnia w sieci kolejne jej tajemnice, włącznie z narzędziami wykorzystywanymi do cyberataków przez rządowych hakerów. Przecieki negatywnie wpływają na morale pracowników, zakłócają działania wywiadowcze, a ponadto umożliwiły użycie skradzionych narzędzi do łamania zabezpieczeń w komputerach firm i osób prywatnych na całym świecie.

08.12.2017 Numer 25.2017
Reklama