Artykuły

Uderzą w pasterza?

Wojna z papieżem Franciszkiem

Numer 26.2017
Ostrożne reformy Franciszka podkopują przekonanie, że Kościół naucza prawd ponadczasowych. Ostrożne reformy Franciszka podkopują przekonanie, że Kościół naucza prawd ponadczasowych. caglecartoons.com
Ile dywizji ma papież Franciszek? Przeciwko sobie – całkiem sporo. I to w łonie Kościoła.
Franciszek jest pierwszym we współczesnych czasach papieżem spoza Europy i pierwszym w historii jezuitą na Stolicy Piotrowej.caglecartoons.com Franciszek jest pierwszym we współczesnych czasach papieżem spoza Europy i pierwszym w historii jezuitą na Stolicy Piotrowej.

Papież Franciszek jest jednym z najbardziej znienawidzonych ludzi w dzisiejszym świecie. Nie nienawidzą go jednak ateiści, protestanci ani muzułmanie, tylko część wiernych Kościoła katolickiego. Poza wspólnotą katolików demonstracyjna wręcz skromność i pokora – jeździ fiatem, sam nosi swoje bagaże, płaci rachunki w hotelu, pyta gejów: „Kim jestem, by was osądzać?” i myje stopy muzułmańskich uciekinierek – przysporzyła mu ogromnej popularności. Jednak wewnątrz Kościoła sprowokował wściekłą reakcję konserwatystów, którzy się obawiają, że ten duch może podzielić wiernych, a nawet rozsadzić wspólnotę.

19.12.2017 Numer 26.2017
Reklama