Artykuły

Nieznośna lekkość diety

Odpowiednie menu sekretem długowieczności

Numer 26.2017
Tłuszcze nasycone, cukry i białka są na cenzurowanym, za to powinno się spożywać warzywa, oliwę, orzechy i migdały. Tłuszcze nasycone, cukry i białka są na cenzurowanym, za to powinno się spożywać warzywa, oliwę, orzechy i migdały. Getty Images
Jeść czy być? Warto zadać sobie to pytanie, gdy znów będziemy korzystali z rozkoszy świątecznego stołu.
Biolog Walter Longo napotkał na zasadniczą trudność. W odróżnieniu od zwierząt doświadczalnych uczestników jego badań nie można zamknąć w klatkach bez jedzenia.BEW Biolog Walter Longo napotkał na zasadniczą trudność. W odróżnieniu od zwierząt doświadczalnych uczestników jego badań nie można zamknąć w klatkach bez jedzenia.

Człowiek opisywany przez tygodnik „Time” jako „guru długowieczności” nie jest trzęsącym się siwowłosym staruszkiem z kosturem w ręku. Mimo pięćdziesiątki na karku Valter Longo przypomina raczej podstarzałego rockersa. Jego znakami rozpoznawczymi są: czarny t-shirt, wytarte dżinsy i wciąż dość bujna beatlesowska fryzura. Aż trudno uwierzyć, że mamy do czynienia z uznanym wykładowcą z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles, współpracującym też m.in. z Instytutem Onkologii Molekularnej w Mediolanie.

19.12.2017 Numer 26.2017
Reklama