Artykuły

Szczury tunelowe

Meksyk – podziemny przemyt

Numer 01.2018
Tunel Galvez przemytnicy budowali przez półtora roku. Po przejęciu przez stróżów prawa pełni rolę doświadczalnego poligonu. Tunel Galvez przemytnicy budowali przez półtora roku. Po przejęciu przez stróżów prawa pełni rolę doświadczalnego poligonu. SAN DIEGO UNION–TRIBUNE/TNS / •
Specjalny oddział penetruje i niszczy podziemne korytarze, którymi narkotyki wędrują z Meksyku do USA. A w tym czasie na powierzchni trwa kłótnia o mur...
Najdłuższy dotychczas odkryty korytarz miał 800 metrów długości. Znaleziono w nim siedem ton „towaru” (San Diego, kwiecień 2016 r.).SAN DIEGO UNION–TRIBUNE/TNS/• Najdłuższy dotychczas odkryty korytarz miał 800 metrów długości. Znaleziono w nim siedem ton „towaru” (San Diego, kwiecień 2016 r.).

Taką nazwę polubić mogli tylko biurokraci: Drużyna Szturmowa dla Przestrzeni Zamkniętych. Oni sami mówią na siebie inaczej: szczury tunelowe. Od siedmiu lat schodzą pod ziemię, żeby lokalizować, mapować i zamykać tunele używane przez kartele do przerzutu narkotyków z Meksyku do San Diego w Kalifornii, a potem dalej na północ.

Biorą udział w wielkiej grze w ciuciubabkę (o wysoką stawkę), która codziennie toczy się wzdłuż meksykańsko-amerykańskiej granicy, ale mało kto wie o ich istnieniu.

08.01.2018 Numer 01.2018
Reklama