Artykuły

Szpital na peryferiach

Ratują ptaki na Sachalinie

Numer 01.2018
Pomagać z głową. Jeden nieopatrzny gest i można uszkodzić skrzydło czy łapkę. Dlatego warto uczestniczyć w szkoleniach. Pomagać z głową. Jeden nieopatrzny gest i można uszkodzić skrzydło czy łapkę. Dlatego warto uczestniczyć w szkoleniach. Sputnik / EAST NEWS
Ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt na Sachalinie kształci ratowników, którzy udzielają pomocy ptakom – ofiarom katastrof ekologicznych.
TNS/•

Sachalin. Wybrzeże Morza Ochockiego. Po piaszczystej plaży chodzą ludzie w białych i pomarańczowych kombinezonach. Wzdłuż linii fal pływają żółte baloniki wysmarowane na czarno. Co rusz rozlega się wycie syreny. Tak wygląda trening specjalistów jedynego w Rosji ośrodka ratującego ptaki w strefach wycieku ropy naftowej. W programach ochrony środowiska na Sachalinie biorą udział firmy, które eksploatują miejscowe złoża naftowo-gazowe, we współpracy z władzami i organizacjami pozarządowymi. Jednym z przykładów udanego współdziałania jest kompleksowy monitoring obiektów należących do Sakhalin Energy – przedsiębiorstwa, które zagospodarowuje tutejsze złoża ropy i gazu.

08.01.2018 Numer 01.2018
Reklama