Artykuły

Teatr jednego watażki

Kadyrow superstar

Numer 02.2018
Wprowadza zmiany w obyczajach, w kulturze, w religii – według własnego widzimisię. Potem nazywa je czeczeńskimi tradycjami. Wprowadza zmiany w obyczajach, w kulturze, w religii – według własnego widzimisię. Potem nazywa je czeczeńskimi tradycjami. AFP / EAST NEWS
W nocy z 22 na 23 grudnia konta przywódcy Czeczenii na Instagramie i Facebooku zostały zablokowane. Jego profile obserwowało ponad cztery miliony użytkowników.
Kadyrow jest Putinowi potrzebny co najmniej w takim samym stopniu jak Putin Kadyrowowi.www.caglecartoons.com Kadyrow jest Putinowi potrzebny co najmniej w takim samym stopniu jak Putin Kadyrowowi.

Podstawą blokady było wpisanie Ramzana Kadyrowa na amerykańską listę sankcyjną za brutalne naruszanie praw człowieka. Zdaniem władz USA co najmniej jeden z politycznych oponentów został zabity na jego polecenie. Kadyrow został też pozbawiony prawa wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. Zanim zamknięto mu konto na Instagramie, zdążył odnieść się do tej sankcji: „Jeszcze nie było rozkazu postawić tam stopę”. Te przechwałki to dobra mina do złej gry – wpisanie przywódcy Czeczenii na listę sankcyjną utrudni mu prowadzenie biznesu i kontakty za granicą, także w świecie arabskim.

19.01.2018 Numer 02.2018
Reklama