Artykuły

Do gwiazd i z powrotem

Bikram Choudhury – jogin, który nabrał celebrytów

Numer 03.2018
Guru nie udziela już swoich nauk w Beverly Hills. Oskarżony o gwałt i przemoc seksualną  zwiał do Meksyku, aby uniknąć aresztowania. Guru nie udziela już swoich nauk w Beverly Hills. Oskarżony o gwałt i przemoc seksualną zwiał do Meksyku, aby uniknąć aresztowania. Polaris / EAST NEWS
Bikram Choudhury, który spopularyzował jogę w Hollywood, popadł w tarapaty. Oskarżenia o molestowanie seksualne sprawiły, że jego kariera zawisła na włosku.
Bikram ChoudhuryTimes of India/EAST NEWS Bikram Choudhury

Takiego człowieka trudno zapomnieć. Francuski dziennikarz Hugo Domenach świetnie pamięta swoje pierwsze spotkanie z twórcą bikram jogi, przed pięcioma laty w Kalifornii. Indyjski guru miał na sobie tylko slipki i drogocenny zegarek inkrustowany diamentami. Siedząc po turecku na pomarańczowym tronie wyściełanym skórą zebry, z dumą opowiadał o swoich dokonaniach. – A wiecie, że Lady Gaga jest moją adeptką? To dzięki bikram jodze osiągnęła to wszystko – przechwalał się.

Blisko czterystu fanów z nabożną czcią wpatrywało się w guru i spijało z jego ust słowa wypowiadane z wyraźnym hinduskim akcentem.

02.02.2018 Numer 03.2018
Reklama