Artykuły

Kto zdradził Anne Frank?

Na tropie donosiciela Anny Frank

Numer 05.2018
Dzienniki nastolatki zostały wydane po wojnie, przetłumaczone na 50 języków i sprzedane w 20 milionach egzemplarzy. Dzienniki nastolatki zostały wydane po wojnie, przetłumaczone na 50 języków i sprzedane w 20 milionach egzemplarzy. EAST NEWS
Kto wydał Anne Frank w ręce niemieckich zbrodniarzy? Po ponad 70 latach weterani z FBI chcą zdemaskować najbardziej obrzydliwego holenderskiego szmalcownika.
Rodzina (siostry Margot i Anne, ojciec Otto i matka Edith) została rozdzielona w Auschwitz. Dopiero po wyzwoleniu obozu pod koniec wojny ojciec zorientował się, że jako jedyny ocalał z Zagłady.Granger/Forum Rodzina (siostry Margot i Anne, ojciec Otto i matka Edith) została rozdzielona w Auschwitz. Dopiero po wyzwoleniu obozu pod koniec wojny ojciec zorientował się, że jako jedyny ocalał z Zagłady.

Emerytury „mundurowe” to wynalazek znany nawet za oceanem. Funkcjonariusze Federalnego Biura Śledczego (FBI) mają możliwość odejścia ze służby w sile wieku. W 2014 r. skorzystał z tego przywileju, po wielu latach pracy pod przykryciem, agent Vincent Pankoke. Zwróciwszy odznakę, przestał tropić bezwzględnych handlarzy narkotyków. Nie zamierzał jednak spędzić reszty życia w kapciach przed telewizorem. Niespokojny duch popchnął go ku nowym wyzwaniom. Od kilku lat Pankoke podróżuje po całym świecie, usiłując rozwiązać jedną z najbardziej znanych zagadek II wojny światowej.

02.03.2018 Numer 05.2018
Reklama