Artykuły

Plamy na plemieniu

Mimo 82 lat Mario Vargas Llosa nie zwalnia tempa

Numer 07.2018
Jorge Mario Pedro Vargas Llosa Jorge Mario Pedro Vargas Llosa AP / EAST NEWS
Mimo 82 lat peruwiański noblista Mario Vargas Llosa nie zwalnia tempa. W Hiszpanii ukazał się zbiór jego esejów poświęconych gigantom myśli liberalnej.
Kto za młodu był skandalistą, ten ma szansę być nim także później. Tuż po „złotym weselu” porzucił (bardzo blisko spokrewnioną) żonę i w 2015 roku związał się z hiszpańską celebrytką Isabel Preysler. Są parą do dziś, ku uciesze paparazzich.Grosby/EAST NEWS Kto za młodu był skandalistą, ten ma szansę być nim także później. Tuż po „złotym weselu” porzucił (bardzo blisko spokrewnioną) żonę i w 2015 roku związał się z hiszpańską celebrytką Isabel Preysler. Są parą do dziś, ku uciesze paparazzich.

Mieszka na przedmieściu Madrytu w okazałej willi z ośmioma sypialniami i wielką biblioteką o ścianach pokrytych drewnianymi regałami, od góry do dołu zastawionymi książkami. Posiadłość ta nie jest jednak własnością pisarza – należy do jego narzeczonej, hiszpańskiej celebrytki Isabel Preysler. Urodzona na Filipinach 67-letnia Isabel jest prekursorką kariery w stylu sióstr Kardashian: jej pierwszym mężem był gwiazdor popu Julio Iglesias, drugim – hiszpański markiz, trzecim – minister finansów, Miguel Boyer, zmarły w 2014 roku.

30.03.2018 Numer 07.2018
Reklama