Artykuły

To nie lipa! To Dua Lipa!

Dua Lipa. Śpiewająca Brytyjka z Kosowa

Numer 09.2018
W jej wystąpieniu na rozdaniu nagród nie zabrakło akcentów feministycznych i politycznych. W jej wystąpieniu na rozdaniu nagród nie zabrakło akcentów feministycznych i politycznych. Rex / EAST NEWS
Nie śpiewa o emigrantach ani o brexicie. Może powinna? 22-letnia londynka o kosowskich korzeniach jest pierwszą kobietą nominowaną do pięciu nagród Brit Awards. Zdobyła dwie.
Jak zostać gwiazdą? Dua Lipa radzi, żeby zacząć od wyjazdu z Kosowa.Forum Jak zostać gwiazdą? Dua Lipa radzi, żeby zacząć od wyjazdu z Kosowa.

Muzyka popowa powinna być lekka. To musi być radość! Coś, co bawi i cieszy. Nie można się dołować wszystkimi drobnostkami – twierdzi Dua Lipa, kończąc sesję fotograficzną w starym magazynie przerobionym na studio i galerię sztuki. Zamykamy się w małym szklanym pomieszczeniu, by odpocząć przy popołudniowej herbatce. Przechodnie zaglądają z zewnątrz przez szybę, żeby przyjrzeć się eksponatom. Niektórzy zerkają na Duę, chociaż nie mogą jej dotknąć ani usłyszeć. Piosenkarka zauważa, że tak właśnie wygląda kariera gwiazdy popu.

27.04.2018 Numer 09.2018
Reklama