Artykuły

Marks ubierał się u Prady

Miuccia Prada. Legenda mody mecenasem sztuki

Numer 11.2018
Lubi modę, którą tworzy, ale ledwo toleruje otoczkę towarzyszącą temu światkowi. Lubi modę, którą tworzy, ale ledwo toleruje otoczkę towarzyszącą temu światkowi. Rex / EAST NEWS
Kiedyś lewicowała. Potem stała się legendą mody. Teraz Miuccia Prada promuje sztukę. Ktoś musi wziąć na siebie to, z czym coraz gorzej radzi sobie państwo.
Z Anna  Vintour z „Vogue” ma o czym rozmawiać. Ale o filmie „Diabeł ubiera się u Prady” nawet nie wspominają.Olycom/Forum Z Anna Vintour z „Vogue” ma o czym rozmawiać. Ale o filmie „Diabeł ubiera się u Prady” nawet nie wspominają.

Spotkanie z signorą Pradą miało się zacząć krótko przed szóstą wieczorem, w ostatnich minutach spokoju przed ceremonią otwarcia. Zanim się pojawią przekąski, kieliszki z szampanem, a goście zaczną się obcałowywać na prawo i lewo oraz wydawać okrzyki powitalne, z których słynie świat mody. Podobnie zresztą jak świat sztuki. Oba te środowiska weszły sobie tu w paradę. Otwarta częściowo już dwa lata temu mediolańska Fondazione Prada otrzymała wiosną 2018 roku ostateczne zwieńczenie. Oddano do użytku przeznaczoną na wystawy wieżę projektu Rema Koolhaasa.

25.05.2018 Numer 11.2018
Reklama