Artykuły

Przemoc i niemoc

Gwałty na nieletnich w Indiach

Numer 11.2018
Ośmioletnia muzułmanka Asifa została zgwałcona i zamordowana przez hinduistów. W całym kraju wybuchły zamieszki religijne (na zdjęciu protest w Śrinagarze, 18 kwietnia br.). Ośmioletnia muzułmanka Asifa została zgwałcona i zamordowana przez hinduistów. W całym kraju wybuchły zamieszki religijne (na zdjęciu protest w Śrinagarze, 18 kwietnia br.). Crowdspark/AFP / EAST NEWS
Seria napaści seksualnych na dziewczynki wstrząsnęła Indiami.
Rozpacz po śmierci 17-latki w stanie Dźharkhand. Porwał ją i wykorzystał „zakochany” sąsiad. Gdy opowiedziała o tym rodzicom, podpalił ją z zemsty.AFP/EAST NEWS Rozpacz po śmierci 17-latki w stanie Dźharkhand. Porwał ją i wykorzystał „zakochany” sąsiad. Gdy opowiedziała o tym rodzicom, podpalił ją z zemsty.

Ośmioletnia Asifa Bano była zbyt mała, żeby rozumieć, kim są muzułmanie, a kim hinduiści – mówi jej ojciec. A jednak śmierć dziewczynki w niewyobrażalnie brutalnych okolicznościach miała przerazić miejscową społeczność islamskich pasterzy i zmusić ich do przeniesienia się w wyższe partie gór Kaszmiru. Asifa została najpierw bestialsko zgwałcona, potem uduszona własną chustą, wreszcie – zatłuczona na śmierć kamieniem, a jej ciało przez trzy dni leżało w lesie, gdzie porzucili ją napastnicy.

25.05.2018 Numer 11.2018
Reklama