Artykuły

Kerczeński most to jest coś!

Krymski most. Najdłuższy w Europie

Numer 12.2018
Budowa kosztowała prawie cztery miliardy dolarów. Putin chciał mieć ten most, sprawa nakładów była drugorzędna. Budowa kosztowała prawie cztery miliardy dolarów. Putin chciał mieć ten most, sprawa nakładów była drugorzędna. Tass / Forum
Przeprawę łącząca Rosję z Krymem ukończono na pół roku przed terminem. Konstrukcja ma 19 km długości i jest najdłuższa w Europie.
16 minut w szoferce. Władimir Putin zainaugurował most za kierownicą kamaza, jadąc na czele kolumny ciężarówek.Tass/Forum 16 minut w szoferce. Władimir Putin zainaugurował most za kierownicą kamaza, jadąc na czele kolumny ciężarówek.

Ukraina i wspólnota międzynarodowa skrytykowały uruchomienie trasy. Uroczystość otwarcia mostu stała się okazją do zademonstrowania, że półwysep należy do Federacji Rosyjskiej i basta. Na razie oddano do użytku połączenie drogowe, w budowie jest jeszcze przeprawa kolejowa. Ma zostać uruchomiona do końca 2019 roku.

Zdjęcia prezydenta Władimira Putina (w skórzanej kurtce, jaką zwykli nosić kierowcy wielkich ciężarówek) za kierownicą kamaza, jadącego przez most na Krym, obiegły światowe media.

08.06.2018 Numer 12.2018
Reklama