Artykuły

Po jakich toczy się kamieniach

Bianca Jagger: Głos wolnej Nikaragui

Numer 14.2018
Dawna Party Girl poszła na wojnę. W Managui ogłosiła wstrząsający raport Amnesty International. Dawna Party Girl poszła na wojnę. W Managui ogłosiła wstrząsający raport Amnesty International. AFP / EAST NEWS
Bianca Jagger walczy o lepszą przyszłość dla Nikaragui. Czy to bezpieczne zajęcie dla byłej celebrytki?
Czego tam szuka? Przynajmniej zachowuje więcej godności niż jej były małżonek, niepoprawny uwodziciel.Reuters/Forum Czego tam szuka? Przynajmniej zachowuje więcej godności niż jej były małżonek, niepoprawny uwodziciel.

Siedzi na miejscu 1A, podróżuje lotem AA 1429 do Managui i jest zirytowana. Na Heathrow czekała, aż ktoś jej pomoże przy bagażach. Jak na starszą, elegancką damę przystało: dwie walizki wielkości zamrażarek, kilka innych pakunków, dwa worki i pięć torebek. Do tego płaszcz, biały kapelusz z falistym rondem, laptop i laska, na której błyszczą srebrne gwiazdy. W terminalu nie było jednak chętnych. Nie zdążyła na rejs. Leci z jednodniowym opóźnieniem.

Bianca Jagger ma 73 lata, jest przewodniczącą założonej przez siebie fundacji na rzecz praw człowieka, laureatką alternatywnej Pokojowej Nagrody Nobla.

06.07.2018 Numer 14.2018
Reklama