Artykuły

Pewnego razu w Afryce

Zamach stanu – instrukcja obsługi

Numer 14.2018
W 2016 r. opozycjonista Adama Barrow pokonał w wyborach prezydenckich autokratę Yahyę Jammeha. Zanim tego dokonał, przydały się benzyna i zapalniczka... W 2016 r. opozycjonista Adama Barrow pokonał w wyborach prezydenckich autokratę Yahyę Jammeha. Zanim tego dokonał, przydały się benzyna i zapalniczka... AFP/EAST NEWS
Kulisy spisku, który uwolnił Gambię od trwającej 22 lata brutalnej dyktatury.
Komisja wyborcza w stołecznym Bundżulu (grudzień 2016 roku). W związku z powszechnym analfabetyzmem i ryzykiem fałszerstw w Gambii użyto jedynej w swoim rodzaju „aparatury” do głosowania.AFP/EAST NEWS Komisja wyborcza w stołecznym Bundżulu (grudzień 2016 roku). W związku z powszechnym analfabetyzmem i ryzykiem fałszerstw w Gambii użyto jedynej w swoim rodzaju „aparatury” do głosowania.

W sobotę 13 sierpnia 2016 roku do wynajętego auta w największym mieście Gambii, Serekundzie, wcisnęło się sześciu osobistych ochroniarzy prezydenta Yahyi Jammeha. O pierwszej nad ranem podjechali pod siedzibę rządzącej partii Jammeha (APRC, Sojusz na rzecz Reorientacji Patriotycznej i Budowy). Wydawało się, że w środku nikogo nie ma. Zrobili jeszcze dwa okrążenia i zaparkowali 300 metrów dalej. Budynku pilnował tylko jeden strażnik w budce przy wejściu. Został wzięty z zaskoczenia, skrępowany i zakneblowany.

06.07.2018 Numer 14.2018
Reklama