Artykuły

Ko(s)miczni sceptycy

Klub płaskiej Ziemi

Numer 16.2018
Arystoteles twierdził, że świat jest kulą, około roku 350 przed Chrystusem. Arystoteles twierdził, że świat jest kulą, około roku 350 przed Chrystusem. EAST NEWS
A jeśli Ziemia jest płaska? Tym lepiej! Nie ma globu, nie będzie globalnych problemów...
Skąd się wzięli? Z internetu. Od lewej: Gary Heather („To, co widzę, jest w stu procentach prawdą”), Darren Nesbit („Ziemia ma kształt rombu”) i Martin Kenny („Zaprojektowałem planetarium w kształcie kosmicznego jaja”).Rex/EAST NEWS Skąd się wzięli? Z internetu. Od lewej: Gary Heather („To, co widzę, jest w stu procentach prawdą”), Darren Nesbit („Ziemia ma kształt rombu”) i Martin Kenny („Zaprojektowałem planetarium w kształcie kosmicznego jaja”).

Dla postronnego obserwatora nie ma nic niezwykłego w tłumie zgromadzonym w sali konferencyjnej w hotelu w centrum Birmingham. Być może to menadżerowie średniego stopnia podczas warsztatów pracy zespołowej. Ale zdradzają ich rozmowy, jakie między sobą prowadzą. Grupa w kącie rozprawia o lądowaniach na Księżycu. Mężczyzna przy barze udziela reprymendy znajomemu za to, że ten wciąż wierzy w to, czego uczono go w szkole. – Jeśli kłamali w tej sprawie, to może kłamią o czymś jeszcze? – jedna uczestniczka pyta drugą.

03.08.2018 Numer 16.2018
Reklama