Artykuły

Strzelba Putina

Maria Butina, studencka agentka

Numer 16.2018
Maria Butina stanęła przed sądem federalnym w Waszyngtonie pod zarzutem nielegalnego lobbingu na rzecz Rosji. Grupa docelowa: Partia Republikańska i Krajowe Stowarzyszenie Strzeleckie (NRA) Metody pracy: seks i oszustwa. Maria Butina stanęła przed sądem federalnym w Waszyngtonie pod zarzutem nielegalnego lobbingu na rzecz Rosji. Grupa docelowa: Partia Republikańska i Krajowe Stowarzyszenie Strzeleckie (NRA) Metody pracy: seks i oszustwa. AP / EAST NEWS
Tak lubiła zabawy z bronią, że w końcu wypaliła. I to na waszyngtońskich salonach.

Maria Butina, 29-letnia studentka uniwersytetu w Waszyngtonie, została zatrzymana przez amerykański wymiar sprawiedliwości pod zarzutem nielegalnego lobbingu. Poinformowano o tym 16 lipca br., czyli w dniu szczytu Trump–Putin w Helsinkach. Aresztowania i wymiany szpiegów nie są nowością w stosunkach rosyjsko-amerykańskich. Nierzadko się zdarza, że zbiegają się w czasie ze spotkaniami prezydentów.

Tak było w przypadku zatrzymania Anny Chapman – cztery dni po spotkaniu w czerwcu 2010 roku Baracka Obamy i Dmitrija Miedwiediewa w Waszyngtonie.

03.08.2018 Numer 16.2018
Reklama