Artykuły

Pozbawią cię duszy

Eksperymenty medyczne CIA

Numer 16.2018
Instytut Allana w Montrealu. Za państwowe granty pacjentów poddawano torturom. Instytut Allana w Montrealu. Za państwowe granty pacjentów poddawano torturom. Indigo
Elektrowstrząsy, środki nasenne i LSD. Taką „terapię” aplikowano pół wieku temu psychicznie chorym w Montrealu. Ich rodziny nadal zmagają się ze skutkami.
Psychiatra Ewen Cameron (1901-1967) za życia uchodził za cudotwórcę. Po śmierci na jego reputacji pojawiły się brudne plamy.Mc Cord Museum, Montreal Psychiatra Ewen Cameron (1901-1967) za życia uchodził za cudotwórcę. Po śmierci na jego reputacji pojawiły się brudne plamy.

Sarah Anne Johnson dobrze zna historię swojej babci ze strony mamy. W 1956 roku Velma Orlikow zgłosiła się z depresją poporodową do renomowanego szpitala psychiatrycznego – Allan Memorial Institute w Montrealu. Przez trzy lata kilkakrotnie przyjmowano ją i wypisywano, ale stan był coraz gorszy, a jej osobowość przeszła gwałtowną zmianę. Minęło ponad dwadzieścia lat, zanim rodzina Johnsonów wyjaśniła tę zagadkę.

Okazało się, że w ramach projektu MK Ultra CIA prowadziła w instytucie badania nad kontrolą umysłów.

03.08.2018 Numer 16.2018
Reklama