Artykuły

Donald z Europy

Powrót Donalda Tuska z Brukseli

Numer 18.2018
Donald Tusk zeznaje przed warszawskim sądem w sprawie katastrofy smoleńskiej (23 kwietnia br.). Na razie jako świadek... Donald Tusk zeznaje przed warszawskim sądem w sprawie katastrofy smoleńskiej (23 kwietnia br.). Na razie jako świadek... Janek Skarżyński / EAST NEWS
Z Brukseli dał się wreszcie słyszeć ostry głos przeciwko populizmowi. I to z ust kogoś, po kim nikt się tego nie spodziewał.
Wielu Polaków jest przekonanych, że geopolityczne niepokoje Tuska przywrócą go polskiej polityce, gdy skończy się jego kadencja na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej.caglecartoons.com Wielu Polaków jest przekonanych, że geopolityczne niepokoje Tuska przywrócą go polskiej polityce, gdy skończy się jego kadencja na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej.

Ostatnio głośno zrobiło się wokół przewodniczącego Rady Europejskiej. Gdy Donald Trump ostro zaatakował sojuszników z Unii Europejskiej i NATO, większość przywódców schowała głowę w piasek lub tonowała nastroje. Jedynym politykiem, który zdecydowanie odpowiedział, był Donald Tusk. Polak, od trzech lat stojący na czele Unii, pokazał, że Europa nie da sobie dmuchać w kaszę. Czy stoi za tym bardziej przemyślana polityczna strategia? – zastanawia się na łamach „Foreign Policy” polsko-nigeryjski dziennikarz Remi Adekoya.

31.08.2018 Numer 18.2018
Reklama