Artykuły

Legenda przeciwko Luli

Kto wygra wybory prezydenckie w Brazylii

Numer 18.2018
Były kapitan Jair Bolsonaro, zwany „Legendą”, chce zwalczać przemoc przemocą. I to się ludziom podoba. Były kapitan Jair Bolsonaro, zwany „Legendą”, chce zwalczać przemoc przemocą. I to się ludziom podoba. EFE / Forum
„Trump tropików” czy więzień polityczny? Kto będzie rządzić Brazylią?
Wszyscy jesteśmy Lulą! - powtarzają zwolennicy eksprezydenta, skazanego na 12 lat za korupcję. To nie wystarczy, żeby wyszedł z więzienia, a co dopiero wystartował w wyborach.AP/EAST NEWS Wszyscy jesteśmy Lulą! - powtarzają zwolennicy eksprezydenta, skazanego na 12 lat za korupcję. To nie wystarczy, żeby wyszedł z więzienia, a co dopiero wystartował w wyborach.

Dwa lata od kryzysu konstytucyjnego, gdy po masowych protestach uwikłana w gigantyczną aferę korupcyjną prezydent Dilma Rousseff została pozbawiona władzy przez parlament, Brazylia próbuje przywrócić porządek demokratyczny. Rozpoczyna się właśnie kampania przed zaplanowanymi na październik wyborami, w których wyłoniony zostanie prezydent i Kongres Narodowy, czyli dwuizbowy parlament. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie nudno. Sezon wyborczy nie zdążył się jeszcze na dobre rozkręcić, a emocje już sięgają zenitu.

31.08.2018 Numer 18.2018
Reklama