Artykuły

Mniej Kościoła, więcej Kościołów

Reformacja w Brazylii

Numer 22.2018
Pastorzy zwykle bywają konserwatywni, ale... 36-letnia Alexya Salvador z São Paulo w swoim Kościele Miejskiej Wspólnoty naucza, że „Jezus był pierwszą istotą transpłciową”. I kandyduje do federalnego Kongresu. Pastorzy zwykle bywają konserwatywni, ale... 36-letnia Alexya Salvador z São Paulo w swoim Kościele Miejskiej Wspólnoty naucza, że „Jezus był pierwszą istotą transpłciową”. I kandyduje do federalnego Kongresu. Reuters / Forum
Choć najwięcej katolików żyje w Brazylii, to pozycja ich wyznania w tym kraju znacząco osłabła. Coraz silniejsze wpływy zdobywają nowe ruchy protestanckie.
Pasterzem moim jest...PIN? Nowoczesna ofiara podana jak na tacy.AP/EAST NEWS Pasterzem moim jest...PIN? Nowoczesna ofiara podana jak na tacy.

Podobno habit nie czyni mnicha. Jednak w fawelach garnitur czyni pastora. Francuski dziennikarz Jean-Marc Gonin przekonał się o tym, objeżdżając dzielnice nędzy w Rio de Janeiro. W reportażu opublikowanym na łamach „Le Figaro Magazine” opisuje taką oto scenę zaobserwowaną w faweli Nova Holanda. Wieczorową porą na końcu zaśmieconej, smrodliwej uliczki pojawia się raptem niezwykłe indywiduum. W popielatym garniturze, niebieskiej koszuli i srebrzystoszarym krawacie w prążki wielebny André Assis wygląda jak przybysz z innego świata.

25.10.2018 Numer 22.2018
Reklama