Artykuły

Kraj zielonego listka

Kanada wybrała wolność

Numer 23.2018
Koniec prohibicji! Jeśli reforma przyniesie korzystne skutki społeczne, za przykładem Kanady może pójść wiele innych państw. Koniec prohibicji! Jeśli reforma przyniesie korzystne skutki społeczne, za przykładem Kanady może pójść wiele innych państw. AP / EAST NEWS
Czy Kanada powinna być nadal nazywana „Krajem Klonowego Liścia”? Od kilku tygodni państwo to kojarzy się raczej z liśćmi konopi.
Kanada stała się pierwszym krajem wysoko rozwiniętym, w którym zalegalizowano „rekreacyjną” marihuanę.caglecartoons.com Kanada stała się pierwszym krajem wysoko rozwiniętym, w którym zalegalizowano „rekreacyjną” marihuanę.

W środę 17 października mieszkańcy Kanady ustawili się w długich kolejkach, jakich nigdy wcześniej w tym kraju nie widziano. Jak kraj długi i szeroki („od oceanu do oceanu” – mawiają miejscowi) ludzie tłumnie gromadzili się przed nowo otwartymi sklepami, od których dolatywał ziołowy zapach „trawki”.

Aby dopchać się do lady, trzeba było stać nawet po cztery godziny w kilkusetmetrowych ogonkach. Kupujących to jednak nie zrażało. Byli wśród nich namiętni palacze trawki i zwykli gapie, którzy po prostu nie mogli przepuścić historycznego wydarzenia.

09.11.2018 Numer 23.2018
Reklama