Artykuły

Ślub lub grób

Moja córka – moja rzecz

Numer 08.2019
Czystość przedmałżeńska to w tych stronach oczywistość. Potwierdzona pisemnie przez ginekologa. Czystość przedmałżeńska to w tych stronach oczywistość. Potwierdzona pisemnie przez ginekologa. Sputnik / EAST NEWS
W patriarchalnych kaukaskich rodzinach przemoc wobec kobiet jest na porządku dziennym. Oficjalne statystyki nie pokazują prawdy – większość ofiar nie zgłasza pobić ani gwałtów.
Lesbijka jest opętana przez złego ducha. Dżinna wypędzić może tylko mułła.AN Lesbijka jest opętana przez złego ducha. Dżinna wypędzić może tylko mułła.

Małżeństwa na Kaukazie aranżowane są przez rodziny, często wbrew woli kobiety. Wokół przemocy domowej obowiązuje zmowa milczenia. Także nietradycyjne zachowania seksualne krewnych stanowią wstydliwe tabu. Gdy rodzina decyduje, że pohańbienie rodowego honoru należy zmyć krwią, nie ma odwołania. Kobiety, które zgodziły się na udział w badaniu sytuacji rodzinnej osób LGBT na Kaukazie Północnym (wyłącznie pod warunkiem zachowania anonimowości), wspominały swoje dzieciństwo jako pasmo upokorzeń.

– Pamiętam, że krewni ojca nieustannie powtarzali: „Dziewczynka powinna zostać uduszona zaraz po urodzeniu”.

12.04.2019 Numer 08.2019
Reklama