Artykuły

Zdrowa euforia

Górskie ludy Tajlandii

Numer „Forum na lato”
Ryżowe poletka i zabudowania w wiosce Baan Tong Luang w Chiang Mai, gdzie turyści mogą spotkać przedstawicieli wielu ludów żyjących w okolicznej dżungli. Ryżowe poletka i zabudowania w wiosce Baan Tong Luang w Chiang Mai, gdzie turyści mogą spotkać przedstawicieli wielu ludów żyjących w okolicznej dżungli. VIG / Forum
Pigułki z owadów, psia skóra nad wejściem do domu, jajko ugotowane w gorącym źródle – to w skrócie recepta mieszkańców północnych prowincji Tajlandii, Chiang Mai i Chiang Rai, na zdrowie i długowieczność. Zdrowy tryb życia jest ich religią.
MCT

Niech pani kupi wyciąg ze stonogi, wszyscy Tajowie stosują go na kaszel – sprzedawczyni w jednym z punktów aptecznych Chiang Mai pokazuje mi torebkę z brązowymi kuleczkami.

W prowincji Chiang Mai jest gorąco i wilgotno. Idealny klimat dla bakterii. Łatwo złapać jakąś infekcję. No i mnie się to właśnie przydarzyło. Przez kaszel nie mogę spać, drapie mnie w gardle, nie mogę mówić ani jeść. Gotowa jestem połknąć stonogę żywcem, byleby tylko mi przeszło – pisze w relacji z pobytu na północy Tajlandii Katerina Mironowa.

26.06.2019 Numer „Forum na lato”
Reklama