Artykuły

Tu rządzą kobiety

Mamy z Panamy. Lud, gdzie rządzą kobiety

Numer „Forum na lato”
Swastyka zwana Naa Ukuryaa uchodzi wśród Indian Kuna za starożytny symbol. Umieścili ją na swojej fladze w 1925 roku. W czasie II wojny światowej próbowali odcinać się od nazistów, zmieniając nieznacznie projekt, ale w końcu zrezygnowali z modyfikacji. Swastyka zwana Naa Ukuryaa uchodzi wśród Indian Kuna za starożytny symbol. Umieścili ją na swojej fladze w 1925 roku. W czasie II wojny światowej próbowali odcinać się od nazistów, zmieniając nieznacznie projekt, ale w końcu zrezygnowali z modyfikacji. AP / EAST NEWS
Na niewielkim karaibskim archipelagu mieszka jedno z najbardziej zadziwiających plemion świata. Indianie Kuna wierzą, że Bóg stworzył Ziemię wyłącznie dla nich.
Kuna (Guna, Tula). Plemię Indian Ameryki Środkowej. Należy do kultury Czibczów, zamieszkuje pogranicze Panamy i Kolumbii.Exclusivepix/EAST NEWS Kuna (Guna, Tula). Plemię Indian Ameryki Środkowej. Należy do kultury Czibczów, zamieszkuje pogranicze Panamy i Kolumbii.

Kiedy przylatuje się do miasta Panama, pierwsze, co rzuca się w oczy, to piękne kobiety w kolorowych chustach, haftowanych sarongach, z bransoletami na rękach i nogach. Kroczą ulicami posuwistym krokiem, trzymając kosze z ręcznie haftowanymi tkaninami mola – to powód do dumy każdego Indianina Kuna. Kobiety przyjeżdżają do miasta na kilka godzin z wysp archipelagu San Blas, aby sprzedać swoje wyroby, a wieczorem wracają do domu – pisze w swojej relacji z Panamy Anastasija Fomczina na rosyjskim portalu Moja Płanieta.

26.06.2019 Numer „Forum na lato”
Reklama