Artykuły

Bóg, honor, obczyzna

Uzbrojony misjonarz

Numer 16.2019
Z bronią w ręku? – Pojąłem, że można służyć Jezusowi, będąc dobrym żołnierzem – mówi David Eubank, który nauczył się strzelać już w wieku pięciu lat. Z bronią w ręku? – Pojąłem, że można służyć Jezusowi, będąc dobrym żołnierzem – mówi David Eubank, który nauczył się strzelać już w wieku pięciu lat. EPA / PAP
David Eubank kocha Jezusa, ale nie zamierza nadstawiać nikomu drugiego policzka. Były komandos prowadzi prywatną świętą wojnę w obronie prześladowanych chrześcijan.

David Eubank jest człowiekiem z misją. Choć jego koledzy z wojska już dawno zrzucili mundury i zapisali się do klubu weteranów, on wciąż nie składa broni. 58-letni były komandos postawił sobie za cel obronę prześladowanych chrześcijan w zapalnych punktach na mapie świata. – Gdy wybieramy się do takich miejsc, wszystko jedno, czy to będzie Birma, Kurdystan czy Sudan, noszę w sercu trzy modlitewne intencje. Po pierwsze modlę się o to, żeby agresorzy przestali czynić zło. Po drugie proszę o oswobodzenie wszystkich pokrzywdzonych.

02.08.2019 Numer 16.2019
Reklama