Artykuły

Muzułmaniaczka

Islamska feministka

Numer 16.2019
Kasim Amin (1863-1908), egipski prawnik, pierwszy muzułmański intelektualista, który zajął się losem kobiet. Złośliwi twierdzą, że znał tylko arystokratki i prostytutki. Kasim Amin (1863-1908), egipski prawnik, pierwszy muzułmański intelektualista, który zajął się losem kobiet. Złośliwi twierdzą, że znał tylko arystokratki i prostytutki. BEW
Natalia Tambijewa trzynaście lat temu przyjęła islam. Potem wraz z innymi muzułmankami z Petersburga założyła klub dla kobiet.

Studiowała teologię, a obecnie kieruje sekretariatem Duchownego Zarządu Muzułmanów Petersburga. Jest jedyną kobietą w tej instytucji. Kilka lat temu dowiedziała się o istnieniu islamskiego feminizmu, który propaguje ideę równości wszystkich muzułmanów niezależnie od płci.

– Gdy miałam osiemnaście lat, przyjechałam do Petersburga z Kraju Krasnodarskiego, byłam sama, bez rodziny. Potrzebowałam wsparcia, a także ram, które ograniczą mnie w moich zamiarach i zachciankach. Zaczęłam się interesować religią, w islamie dostrzegłam tę właściwą dla mnie drogę.

02.08.2019 Numer 16.2019
Reklama