Artykuły

Witamy na Marsie. Tak jakby

Kosmos na niby

Numer 16.2019
Stacja badawcza w Hanksville udaje, że znajduje się 225 mln kilometrów od Ziemi. Tak jak tutaj żyłoby się (będzie się żyć?) w marsjańskich warunkach. Stacja badawcza w Hanksville udaje, że znajduje się 225 mln kilometrów od Ziemi. Tak jak tutaj żyłoby się (będzie się żyć?) w marsjańskich warunkach. AP / EAST NEWS
Droga na Czerwoną Planetę zaczyna się na czerwonej pustyni w stanie Utah. Jeszcze się można wycofać.
Marsjanie to my! Geolodzy i inni fachowcy sprawdzają, co naprawdę człowiek może zdziałać na innej planecie.AP/EAST NEWS Marsjanie to my! Geolodzy i inni fachowcy sprawdzają, co naprawdę człowiek może zdziałać na innej planecie.

Kiedy parę mil za Dirty Devil River odbija się w prawo i przejeżdża dziurawą Cow Dung Road, to odludzie przestaje być zwyczajną czerwoną pustynią, tylko staje się miejscem… Nie z tego świata. Mężczyźni i kobiety w kombinezonach kosmicznych wyposażonych w butle z tlenem szukają przejścia między dużymi głazami. Ktoś inny zbiera próbki gleby. Ktoś wysyła w niebo drona. Bezzałogowiec zawisa w powietrzu, po czym spada. Łopaty wirnika walą o ziemię parę razy i przestają się kręcić. Brak zasilania – bateria padła.

02.08.2019 Numer 16.2019
Reklama