Artykuły

Dzieci kwiaty miały kolce

Najmłodsza fanka Charlesa Mansona

Numer 18.2019
Dianne Lake, wówczas 17-letnia, była świadkiem oskarżenia na procesie Mansona w 1970 roku. Dianne Lake, wówczas 17-letnia, była świadkiem oskarżenia na procesie Mansona w 1970 roku. Getty Images
Najmłodsza wyznawczyni sekty Charlesa Mansona zdecydowała się opowiedzieć swoją historię po raz pierwszy po pół wieku milczenia.
Dziś ma troje dzieci, jest powtórnie zamężna. Zawód wyuczony: pedagog specjalny.Getty Images Dziś ma troje dzieci, jest powtórnie zamężna. Zawód wyuczony: pedagog specjalny.

Mieszkała w dobrej dzielnicy na przedmieściach, miała troje dzieci, męża, z którym przeżyła trzydzieści lat, motorówkę do nart wodnych i domek nad jeziorem. Śpiewała w kościelnym chórze, udzielała się przy organizacji letnich kolonii biblijnych, jeździła z rodziną na wycieczki do parków narodowych. W styczniu 2008 roku zadzwonił telefon, który nagle przeniósł ją w czasy, o których przez prawie czterdzieści lat próbowała zapomnieć. – Czy to Dianne Lake? – zapytał męski głos. Serce stanęło jej z wrażenia.

30.08.2019 Numer 18.2019
Reklama