Artykuły

Wściekły ryk świętych krów

Konflikt religijny w Indiach

Numer 19.2019
Wołowina zagraża życiu. Właściciel tej krowy, podejrzany o handel z rzeźnikami, został zlinczowany przez tłum. Wołowina zagraża życiu. Właściciel tej krowy, podejrzany o handel z rzeźnikami, został zlinczowany przez tłum. AP / EAST NEWS
Odkąd w 2014 roku rządy w Indiach objął nacjonalista Narendra Modi, muzułmanie są na przegranej pozycji.
Muzułmanie z Ahmadabadu protestują przeciw coraz liczniejszym napaściom (czerwiec br.). Jak się zdaje, bezskutecznie.AP/EAST NEWS Muzułmanie z Ahmadabadu protestują przeciw coraz liczniejszym napaściom (czerwiec br.). Jak się zdaje, bezskutecznie.

Wyjątkowy to dzień dla Dewa Śarmy. Po raz pierwszy w życiu ma okazję rozmawiać z dziennikarzami. Ubrał się zatem odświętnie – w ten sam strój, w którym zawsze występuje na politycznych wiecach. Krwistoczerwona koszula, śnieżnobiałe adidasy i okulary przeciwsłoneczne mają dodawać mu szyku. Cały efekt psują jednak stosy krowiego łajna i chmary much brzęczących w powietrzu. 32-letni Dew Śarma z zawodu jest technikiem elektroradiologii, a z powołania – strażnikiem świętych krów. Pod opieką ma 88 sztuk zwierząt, którymi zajmuje się w czasie wolnym od pracy w klinice.

13.09.2019 Numer 19.2019
Reklama