Artykuły

(Nie)przebrane możliwości

RuPaul. Najsłynniejsza drag queen

Numer 19.2019
Z nagrodą EMMY za swoje reality show (2018). Najbardziej kontrowersyjne, najbardziej zróżnicowane rasowo i najbardziej „queer”. Z nagrodą EMMY za swoje reality show (2018). Najbardziej kontrowersyjne, najbardziej zróżnicowane rasowo i najbardziej „queer”. Face to Face / Reporter
RuPaul jest najsłynniejszą drag queen na świecie. Tygodnik „Time” zaliczył go nawet do grona stu najbardziej wpływowych ludzi na naszym globie.

Czy zgodzilibyście się, aby drag queen przyjechała do szkoły i uczyła wasze dzieci? Jeśli nie rodzice, to przynajmniej szkolny katecheta miałby na pewno coś do powiedzenia przeciwko takim edukacyjnym nowinkom. Są jednak na świecie miejsca, gdzie takie pomysły nie wzbudzają sprzeciwu. Ot, choćby miasteczko Kinderhook w stanie Nowy Jork. Na początku lipca br. w lokalnej prasie pojawiły się zaproszenia do udziału w inicjatywie „Drag Queen Story Hour”.

Kinderniespodzianka

Polega to, z grubsza biorąc, na tym, że transwestyta spotyka się z dziećmi w bibliotece, organizując dla nich lekcję i pogadankę.

13.09.2019 Numer 19.2019
Reklama