Artykuły

Jesteś moją Diaboliną

Angelina Jolie. Jaka piękna czarownica

Numer 22.2019
Angelina Jolie (właśc. Angelina Jolie Voight, ur. w 1975 r.), amerykańska aktorka i reżyserka. Angelina Jolie (właśc. Angelina Jolie Voight, ur. w 1975 r.), amerykańska aktorka i reżyserka. EAST NEWS
W „Czarownicy 2” Angelina Jolie tworzy dla siebie i dla widzów zupełnie nowy świat. Fantastyczny i... feministyczny. A Disney zarabia.
Fani produkcji Disneya odnajdą w filmie mnóstwo odniesień do dawnych disneyowskich produkcji o księżniczkach.BEW Fani produkcji Disneya odnajdą w filmie mnóstwo odniesień do dawnych disneyowskich produkcji o księżniczkach.

Kinomaniacy nie docenili w pełni tego, co oferował im pierwszy film o Czarownicy z 2014 roku. Była to produkcja z udziałem aktorów powracająca do historii z animacji Disneya, dodając jednak coś zdecydowanie nowego do tej starej jak świat baśni. Obsadzenie Angeliny Jolie w roli Diaboliny, rogatej złej wróżki z klasycznej kreskówki Disneya nakręconej w 1959 roku, było strzałem w dziesiątkę. Ponadto Linda Woolverton, scenarzystka „Śpiącej Królewny” i „Pięknej i Bestii”, nadała klasycznym baśniom nieco feministyczną nutę.

25.10.2019 Numer 22.2019
Reklama